تاریخ 1395/03/13 زمان 12:36:22 بازدید 801
قائم مقام مدير عامل بيمارستان ابن سينا به همراه هيئت تجاري از سوئد عازم لتونی شد

دكتر ظريف به همراه هيئت تجاري اعزامي  با پایان یافتن برنامه کاری در سوئد، این کشور را به مقصد لتونی ترک کردند.

 

به گزارش روابط عمومي بيمارستان ابن سينا و به نقل از خبرنگار اعزامی ایرنا، دكتر محمد جواد ظریف که در راس هیاتی 60 نفره از فعالان اقتصادی و تجاری از عصر یکشنبه سفر به شرق و شمال اروپا را آغاز کرد، ابتدا به ورشو پایتخت لهستان رفت و پس از صبحانه کاری با نخبگان ایرانی مقیم با مقامات ان کشور  نیز دیدار و در نشست اقتصادی مشترک ایران و لهستان و همچنین دانشگاه ورشو سخنرانی کرد.
 

وزیر امور خارجه سپس عازم فنلاند شد و در هلسینکی پایتخت این کشور برنامه های کاری خود را با حضور در نشست غیر خبری هلسینکی فروم آغاز کرد و پس از آن با مقامات این کشور همچون وزیر امور خارجه، رئیس مجلس و رئیس جمهوری دیدارهای رسمی داشت و دعوتنامه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری از رئیس جمهوری فنلاند برای سفر به ایران را به سائولی نینیستو تقدیم کرد.
 

سخنرانی در نشست اقتصادی و پاسخ به سوالات خبرنگاران در نشست مشترک خبری با همتای فنلاندی از دیگر برنامه های رئیس دستگاه دیپلماسی در هلسینکی بود.
 

محمد جواد ظریف و هیات همراه شامگاه سه شنبه در ادامه این سفر به استکهلم رسیدند و برنامه های کاری خود را رسما از صبح چهارشنبه آغاز کردند.
 

دیدار با مقامات سوند، سخنرانی در نشست اقتصادی ایران و سوئد، سخنرانی و پاسخ به سوالات در مرکز مطالعات بین الملل صلح استکهلم و همچنین سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم این کشور برنامه های پیگیری شده توسط وزیر امور خارجه در سومین ایستگاه سفر به شرق و شمال اروپا بود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در آخرین جزء از برنامه کاری فشرده خود در استکهلم، چهارشنبه شب با اوربان آهلین رئیس پارلمان سوئد دیدار و گفت و گو کرد.

 

طرفین در این دیدار در خصوص تحولات بین المللی، روابط دوجانبه و گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه پارلمانی گفت وگو کردند. گفت و گوهای دو طرف در ضیافت شام رئیس پارلمان سوئد به افتخار وزیر امور خارجه ایران ادامه یافت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هيئت تجاري اعزامي با پایان یافتن برنامه کاری خود در سوئد، این کشور را به مقصد لتونی ترک کرد و در حال حاضر فوروم اقتصادي و مذاكرات با طرف هاي لتونيايي با حضور معاونين وزرا در جريان است.

آدرس : تهران ، فلكه دوم صادقيه ابتداي بلوار آيت الله كاشاني

تلفن : 47900

فاکس : 44070784

کد پستی : 1481798113

ایمیل : info@Ebnesinahospital.com

تلفن روابط عمومي : 47909050